‘L’Equipe’ zbulon klauzolën e Dembele

Ousmane Dembele ka një klauzolë në kontratën e tij te Barcelona.

Ylli francez, Dembele gjatë verës ka rinovuar kontratën e tij me skuadrën katalane, dhe në këtë kontratë duket se ka një klauzolë.

Sipas ‘L’Equipe’, francezi nuk ka pranuar asnjë bonus për rinovimin, por dy palët janë dakorduar të aktivizojnë një klauzolë liruese prej 50 milionë eurove për verën tjetër.

Nëse kjo klauzolë aktivizohet, gjysma e shumës do t’i shkonte Dembele, si formë për të paguar lojtarin, pa impakt në situatën aktuale të skuadrës.

Dembele është kthyer në një pjesë kyçe të Xavi Hernandez këtë edicion.

Rreth nesh

Adresa
8 Udarna Brigada
Shkup – RMV-të, 1000

Hours
Monday—Friday: 9:00AM–5:00PM
Saturday & Sunday: 11:00AM–3:00PM