Legjenda Tony Adams dyshon në cilësinë e dy lojtarëve të Arsenalit

Ish-kapiteni i Arsenalit, Tony Adams, nuk beson se Kai Havertz dhe Gabriel Jesus kanë atë që duhet për të udhëhequr sulmin e klubit sezonin e ardhshëm.

Havertz pati një sezon të parë mbresëlënës në Emirates me mbi 20 gola të përfshirë në të gjitha garat.

Megjithatë, braziliani Jesus u përpoq të bënte një ndikim në vitin e tij të dytë në klub, por pa shumë sukses.

Me debatin ende nëse Topçinjtë duhet të nënshkruajnë me një sulmues, Adams ka dhënë pozicionin e tij.

“Le të shkojmë përsëri dhe të përparojmë në këtë drejtim”, ka thënë fillimisht Adams.

“Për mua ndoshta ne kemi nevojë për një qendërsulmues ende, Havertz pati një sezon të pabesueshëm, a mund ta bëjë përsëri? Nuk e di, Jesus? Nuk jam i sigurt”, përfundoi legjenda e Topçinjve.

Arsenali është lidhur me një mori sulmuesish me Benjamin Sesko të RB Leipzig më të fundit.