Legjenda e Man Utd, Keane: Ten Hag dhe Ronaldo duhet të bisedojnë

Legjenda e Manchester Unitedit, Roy Keane ka thënë se Cristiano Ronaldo do të dëshirojë të ketë garanci loje nga trajneri i ardhshëm Erik ten Hag për sezonin e ardhshëm.

Ronaldo shënoi dhe ishte i jashtëzakonshëm për Unitedin në barazimin e mbrëmshëm (e enjte) 1-1 me Chelsean.

Keane u pyet nëse Ronaldo do të qëndrojë për pjesën e mbetur të kontratës së tij dhe ish-kapiteni i Unitedit pretendon se nëse Ten Hag nuk mund të gjejë një vend për të në formacionin titullar, ai ka të ngjarë të largohet.

“Mendoj se Ten Hag do të ketë parë sonte dhe do të ketë pasur një natë pa gjumë duke parë atë ekip. Por, unë mendoj se nëse keni një lojtar në grupin tuaj që mund të shënojë kaq shumë gola, ata duhet të përfshihen”, ka thënë fillimisht Keane për Sky Sports.

“Tani, Ronaldo do të dëshirojë të luajë javë pas jave dhe ky do të jetë problemi. Trajneri i ri vjen dhe ai do të kërkojë një sulmues tjetër. Por, Ronaldo nuk do të jetë i qetë nëse nuk luan çdo javë”.

“Ai nuk do ta shqetësojë pushimin për ndeshjen e çuditshme të Kupës së Ligës ose një ndeshje evropiane, nëse ato tashmë kanë përfunduar, por ne e pamë zhgënjimin e tij që u kthye disa muaj më parë, pavarësisht nëse ishte Chelsea dhe më pas City… dhe lëndimet filluan të shfaqen”.

“Unë mendoj se ai dëshiron të luajë javë pas jave dhe ky do të jetë problemi për menaxherin, sepse ai me siguri po shikon dhe po thotë, ndoshta do të më duhet të të ndërroj në ndeshje të caktuara”, përfundoi irlandezi.