Kovid 19 RMV/ 22 humbje jete, 1250 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit nga 8192 teste të kryera 1250 persona kanë rezultuar pozitiv me Kovid-19, numri më i lartë është regjistruar në Shkup, 421, Gostivar 192 dhe Tetovë 133 raste të reja.

Në ndërkohë Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar edhe 265 persona të shëruar.
Ndërkohë 22 pacientë e kanë humbur betejën me koronavirusin.