Klubet e mëdha duhet të kenë kujdes nga PSG për lojtarët e lirë në vitin 2022: Cristiano, Pogba, Ansu Fati … dhe Mbappe

Afati kalimtar veror i verës së vitit 2021 ka qenë nën sundimin e Paris Saint-Germain, duke ofruar lojtarët më të fortë që ishin në treg. 

Sergio Ramos, Gianluigi Donnarumma, Georginio Wijnaldum dhe Lionel Messi kanë mbërritur të gjithë me para, dhe sytë tashmë janë kthyer drejt marrëveshjeve të mundshme për afatin e ardhshëm.

Paul Pogba, Cristiano Ronaldo dhe Ansu Fati janë lojtarët me reputacionin të lartë, por me kontrata që skadojnë, megjithëse në klubin parisien ekziston një çështje e ‘vogël’, ajo e Kylian Mbappe që është gjithashtu në këtë listë.

Pogba ende nuk ka nënshkruar një marrëveshje të re me Manchester United dhe ai është jashtëzakonisht i popullarizuar në Francë, gjë që e bën atë një kandidat kryesor për të nënshkruar për klubin, veçanërisht pasi shpresat për një transferim në 2021 kanë përfunduar me ardhjen e Messit.

Ekziston gjithashtu mundësia shumë reale që ne të shohim Ronaldon dhe Messin të luajnë së bashku në një ekip, veçanërisht pas një viti kur i skadon kontrata me Juventusin.

Leon Goretzka është një talent që do të largohet nga Bayern Munich me Real Madrid dhe Manchester United që janë të lidhur, ndërsa Paulo Dybala, Franck Kessie, Lorenzo Insigne, Lorenzo Pellegrini dhe Marcel Sabitzer të gjithë do të jenë të lirë në vitin 2022.