Kjo verë është “Coño”! Rinori publikon bashkëpunimin e parë muzikor latin

Kur Rinori hyn në studio me artistët, ritmet vallëzuese janë padyshim perfektë për netët e nxehta të klubeve! Së bashku me motrën e tij, Rinori fluturoi për në Stokholm gjatë pandemisë me një qëllim të qartë – ai dëshiron të kompozon këngën e tij të parë latine dhe mori mbështetje të zjarrtë për të. Së bashku me kantautorin kuban Sent dhe kantautorin spanjoll Nenah, kënga e përsosur latine është krijuar në Sony Music Studios Stokholm. Motra e Rinorit, Dafina merr sipër pjesën angleze dhe madje këndon një pjesë të këngës në shqipen e Kosovës. “Kjo është një premierë për ne dhe ne jemi krenarë që i lëmë rrënjët tona kosovare të rrjedhin në të. Ne kishim energji të jashtëzakonshme në këtë kompozim. Rezultati është një përzierje absolutisht ndërkombëtare. ”Rinori këmbënguli në të dhe madje e interpretoi vetë këngën. Kënga feston premierën të Premten, më 20 Gusht 2021!

Image

RINORI tashmë e ka dëshmuar shumanshmërinë e tij muzikor disa herë. Vitet e fundit ai ka kompozuar dhe punuar me artistë të ndryshëm në mbarë botën. Muzika e tij është një përzierje e disa zhanreve, me artistë nga Londra, Los Anxhelosi, Stokholmi dhe Sidnej. Në vitin 2016 ai kompozoi këngën debutuese “Shot Calling”, e cila është gjithashtu një kantautore. Kënga hyri në 10 top -listat e DJ -ve zvicerane dhe u transmetua në kanalet muzikore MTV dhe VIVA. Me singlet e tij ai tashmë ka arritur mbi 500,000 transmetime të Spotify. Kjo do të thotë që asnjë pengesë nuk qëndron në rrugën e producentit të talentuar dhe DJ, i cili formon një dyshe të pamposhtur me motrën e tij, për të arritur hitin e radhës.