Kate Bosworth dhe Michael Polish njoftojnë ndarjen pas gati tetë vitesh martesë

Kate Bosworth dhe burri i saj, Michael Polish, po i japin fund martesës së tyre.

Aktorja, e cila tani është 38 vjeçe, njoftoi në Instagramin e saj të enjten se ajo dhe Polish, një regjisor filmi, do të ndahen pas gjithsej 10 vitesh së bashku dhe tetë vjet martesë.

Bosworth ndau një fotografi intime bardh e zi të çiftit duke qeshur dhe duke shikuar në sytë e njëri-tjetrit me një deklaratë të përbashkët.

Kate Bosworth dhe Michael Polish (Foto: Getty Images)

“Fillimi është shpesh pjesa më e mirë e dashurisë. Fishekzjarret, magnetët, rebelimi e tërheqja. Fillimi sinjalizon një hapësirë të gjerë të mundësive. Ju ndani një hamburger me dikë që jeni të dashuruar dhe vdisni të lumtur edhe nëse do të ishte ushqimi juaj i fundit”.

Të dy vazhdojnë të ndajnë se shumica e çifteve ‘kanë frikë nga një përfundim’, por ata kanë zgjedhur gjithnjë dashurinë.

“Ndoshta kjo do të duket e çuditshme për disa, romantike për të tjerët. Për ne: kjo është e vërteta”, shkroi ajo.

“Zemrat tona janë të mbushura, pasi kurrë nuk kemi qenë kaq të dashuruar dhe thellësisht mirënjohës për njëri -tjetrin siç bëjmë në këtë vendim për t’u ndarë. Së bashku, gjatë dhjetë viteve të fundit, Michael dhe unë kemi zgjedhur dashurinë, çdo herë. Ne mbajmë duart si fort. Sytë tanë shikojnë më thellë njëri-tjetrin, me më shumë guxim tani”.

https://www.instagram.com/p/CSMgZporjA5/?utm_source=ig_web_copy_link

Çifti ndërkohë u martuan në gusht të vitit 2013 në Montana.