Kaloi testet mjekësore me sukses, Kaoi Jorge duket se ka treguar edhe numrin që ka përgjedhur në fanellë

Kaio Jorge përfundoi testet mjekësore të Juventusit dhe hodhi një aludim për numrin e fanellës së tij.

Sulmuesi 19-vjeçar fluturoi nga Brazili dhe bëri testet e tij në qendrën stërvitore Continassa në Torino këtë pasdite.

Sipas raportimeve, ai përfundoi testet mjekësore pa ndonjë shqetësim të veçantë.

Kaio Jorge gjithashtu shpërndau disa autografe, përfshirë momentin kur nënshkroi një flamur të Brazilit me emrin e tij dhe një numër, i cili dukej të ishte 21-shi.

Kjo është marrë si një aludim se është fanella që ai do të veshë në skuadrën e Juventusit këtë sezon.

Sipas raportimeve të fundit, Bernardeschi do të ndryshojë numrin e fanellës te Juventusi në 20, të njëjtin që kishte veshur për Italinë në EURO 2020, pasi kishte veshur më parë atë 33.

Ka pasur disa ndryshime të numrit në skuadrën e Biankonerëve për sezonin 2021/22, pasi Danilo ndërroi atë 13 me 6, ndërsa Juan Cuadrado e mori atë 11 nga ai 16.