Juventusi për tri pikët e radhës ndaj Venezias, formacionet zyrtare

Juventusi dhe Venezia kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e vlefshme për javën e 35-të në Serie A.

Zonja e Vjetër është nikoqire i Venezias në takimin që pritet të zhvillohet në Allianz Stadium nga ora 15:00.

Ekipi i Massimiliano Allegrit vjen nga një formë e mirë dhe synon tri pikët e radhës për të mos rrezikuar pozitën që i kualifikon në Ligën e Kampionëve.

Në anën tjetër, mysafirët janë në vendin e fundit dhe pa pretendime për këtë sezon, ndërsa do të luajnë pa ndonjë presion këtë ndeshje.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

JuventusSzczesny; Danilo, Bonucci, De Ligt, Pellegrini; Bernardeschi, Zakaria, Miretti, Rabiot; Vlahovic, Morata

VeneziaMaenpaa; Mateju, Caldara, Ceccaroni, Haps; Crnigoj, Ampadu, Cuisance; Aramu, Vacca; Henry.