Juventusi identifikon Pulisicin si zëvendësues të Dybalas

Sulmuesi anësor i Chelseat, Christian Pulisic ka përfunduar në listën e dëshirave të Juventusit.

Babai i Pulisic pranoi këtë javë se po shqyrtonte opsionet e tij pas një sezoni të vështirë në Londër.

Situata e tij jo e qëndrueshme te Blutë ka bërë që Pulisic të përfundoj në listën e dëshirave të disa klubeve të njohura evropiane.

Sipas gazetës italiane Tuttosport, Juventusi po i ndjek nga afër zhvillimet e të ardhmes së Pulisicit.

Bianconerët e shohin Pulisicin si një zëvendësues të mundshëm të Paulo Dybala, i cili do të largohet kur kontrata e tij skadon në qershor.

Pulisic ka nisur vetëm dhjetë ndeshje në Ligën Premier për Chelsean këtë sezon dhe ka një marrëveshje deri në vitin 2024.