Jennifer Lopez vesh fustanin e nusërisë nga një film i vjetër për t’u martuar me Ben Affleck

Jennifer Lopez u sigurua që të kishte “diçka të vjetër” në dasmën e saj në Las Vegas me Ben Affleck këtë fundjavë.

Ylli i “Marry Me” konfirmoi martesën e saj me aktorin e “Gone Girl” në faqen e saj “On The JLo” të dielën, duke zbuluar se ajo tha “po” e veshur “një fustan nga një film i vjetër”.

52-vjeçarja në fakt dukej se kishte dy pamje të ndryshme për dasmën e saj, njëra prej të cilave ishte një fustan i bardhë me dantella me mëngë të gjata, dekolte të bukur, bust korse dhe bisht peshku së bashku me një vello të përputhur me dantella nga Koleksioni i nuseve të Zuhair Murad.

Fotot e përfshira në faqen e saj tregojnë gjithashtu superyllin duke modeluar një fustan të bardhë pa mëngë, me një teksturë të mbushur me tegela – me sa duket gjetja e cilësisë së mirë.

Affleck veshi një kostum të bardhë nga dollapi i tij, siç shkroi Lopez, ndërsa çifti shkëmbyen “unazat që do të mbajmë për pjesën tjetër të jetës sonë”.

J.Lo 49-vjeçari u takuan në vitin 2001 në xhirimet e filmit të tyre “Gigli”, duke e bërë fustanin e nusërisë së vjetër të frymëzuar nga Hollywood-i një zgjedhje e duhur. “Kam kaq vite që e kam këtë fustan dhe e ruaja, e ruaja, e ruaja dhe tani po e vesh në ditën time të dasmës”, tha ylli.

Ata u fejuan për herë të parë vitin e ardhshëm, me regjisorin e “Argo” që shtroi pyetjen me një diamant rozë Harry Winston me prerje rrezatuese 6.10 karatësh me vlerë rreth 2.5 milionë euro.

Ndërsa ata nuk ia dolën të martoheshin, Affleck i propozoi për herë të dytë në prill të këtij viti me një diamant të gjelbër natyral 8.5 karatësh të rrethuar nga një dyshe diamante të bardhë në formë trapezi. 

Një vështrim i plotë i fustanit të Lopez-it nga Zuhair Murad