Interi nis bisedimet me Mkhitaryanin

Interi ka qenë në bisedime me përfaqësuesit e Henrikh Mkhitaryan këtë javë pasi po diskutojnë një transferim të mundshëm të lirë në verë.

Kontrata e mesfushorit me tipare sulmuese do të skadojë me Romën në fund të muajit të ardhshëm dhe bisedimet e rinovimit kanë përparuar ngadalë, që do të thotë se ekziston një rrezik i vërtetë që ai të largohet përpara se të arrihet një marrëveshje.

Ish-lojtari i Arsenalit dhe Manchester United ka qenë i preferuari i trajnerit Jose Mourinho këtë sezon, duke luajtur një rol kryesor në skuadër, por mund të largohet në Olimpico.

33-vjeçar armen pëlqehet shumë nga rivalët e Romës, Interi, i cili dëshiron ta shfrytëzoj mundësinë për ta transferuar gjatë verës në Giuseppe Meazza.

Sipas nga Calciomercato.com, Interi është i kufizuar nga kufizimet financiare këtë verë dhe kështu ata po shikojnë tregun e lojtarëve të lirë për të forcuar skuadrën e Simone Inzaghit.

Një zgjedhje e qartë është Mkhitaryan, dhe kështu Nerazzurrët filluan bisedimet me përfaqësuesit e tij në fillim të kësaj jave.

Negociatat e ngadalta të rinovimit me Romën mund t’i lejojnë klubit milanez të futet në derë dhe të përpunojë detajet e një kontrate të mundshme me shoqëruesit e armenit, duke i vendosur Giallorossët në një vend të vështirë.