Horoskopi i muajit Gusht nga astrologia Susan Miller/ Kjo eshte shenja me fat e muajit

Ne gjysmen e pare te gushtit planeti Venus do te favorizoje shenjat e tokes, dhe pastaj do te kaloje ne shenjen e Peshores . Zbuloni me ne se çfare ju rezervojne yjet per muajin gusht!

Dashi: probleme me zemren … Dashi i dashur, muaji juaj gusht nuk do te jete nje shetitje per sa i perket ndjenjave, veçanerisht ne gjysmen e tij te dyte, kur do te duhet te merreni me Venusin ne kundershtim … Duke filluar nga dita e 16 -te, ne fakt, planeti i dashurise do te sjelle nje perplasje ne jeten tuaj si çift. Disa prej jush mund te jene duke perjetuar nje krize te vertete. Me mire, megjithate, nga pikepamja e profes ionit: Merkuri i favorshem ne gjysmen e pare te muajit dhe nje Jupiter i kendshem do t’ju ndihmoje te realizoni projektet tuaja ne menyren me te mire.

Demi: Venusi kujdeset per ju! Te dashur Demi, ne gjysmen e pare te gushtit mund te mbeshteteni ne nje Venus te bukur ne nje aspekt te favorshem , i cili do te garantoje ne shenjen tuaj dashuri dhe pasion! Do te jete gjithashtu nje kohe me fat per beqaret, te cilet mund te kene takime interesante.

Binjaket: jini te durueshem … Te dashur Binjake, muaji i gushtit nuk fillon ne menyren me te mire ne lidhje me ndjenja: nje Venus ne nje pozicion joharmonik mund t’ju sjelle argumente dhe diskutime te nxehta me partnerin tuaj deri ne diten e 16. Nga pikepamja e biznesit, perkundrazi, pjesa e pare e muajit do te jete me e mire se e dyta, ne te cilen Merkuri i pafavorshem mund te shkaktoje ngadalesime dhe bllokime: nese jeni duke pritur per disa pergjigje, do te duhet te prisni muaji shtator.

Gaforre: energji e mire! Gaforre e dashur, muaji juaj gusht hapet me nje Venus te vendosur romantik dhe te bukur, i cili do te mbroje jeten tuaj ne çift, te pakten deri ne diten e 16. Qe nga ajo date e tutje, per fat te keq, planeti i dashurise do te kryeje nje tranzit te pafavorshem shenjes suaj dhe tensionet mund te lindin midis jush dhe partnerit tuaj, ose – nese keni filluar kohet e fundit nje histori te re – mund te perjetoni momente zhgenjimi … Ne frontin e punes, megjithate, nje lajm i mire mund te arrije ne gjysmen e dyte te muaj. Marsi ne nje pozicion te favorshem ju jep energji te mire.

Luani: mos u permbaj! I dashur Luan, deri ne diten e 11 -te ju do te jeni akoma ne gjendje te mbeshteteni ne nje Merkur te bukur ne lidhje me shenjen tuaj, e cila do t’ju ndihmoje, se bashku me Diellin, te beni hapa te rendesishem perpara ne lidhje me projektet, punen ose ndryshe. Mos u terhiq! Eshte e vertete qe Saturni eshte gjithmone ne kundershtim, por ne fakt po ju pergatit per nje ndryshim te madh. Gushti do te jete patjeter me fat edhe per ndjenjat: duke filluar nga dita e 16 -te do te jeni ne gjendje te mbeshteteni ne nje Venus te bukur ne nje pozicion te favorshem, gati per t’ju dhene takime emocionuese dhe dite plot pas ion …

Virgjeresha: nje muaj dashuri! Virgjeresha e dashur, gushti do te jete muaji i dashurise per shenjen tuaj , te pakten ne gjysmen e pare te saj, kur mund te mbeshteteni ne lidhjen e shkelqyer (dhe shume romantike) te Venusit. Ky planet do t’ju sjelle fat te madh ne fushen e ndjenjave, duke i dhene jetes tuaj si çift momente te paharrueshme. Duke filluar nga dita e 11 -te, atehere, planeti Merkur gjithashtu do te hyje ne lidhje, duke ju sjelle disa lajme te mira ne lidhje me pjesen e punes. Marsi nga ana e tij (gjithashtu ne shenjen tuaj) do te jete gati t’ju jape nje energji te madhe per gjithe muajin!

Peshorja: nje muaj me fat! E dashur Peshore , muaji gusht do te jete shume me fat per shenjen tuaj, e cila do te shohe – duke filluar nga dita e 16 -te – hyrjen e Venusit ne lidhje. Gjysma e dyte e muajit, ne fakt, do te jete e gjitha per dashurine dhe ndjenjat. Do te jetoni momente shume pasionante dhe mund te mos jete vetem nje aventure verore, por nje dashuri e madhe . Gjithashtu ne aspektin profesional, pergatiten disa lajme te mira: Merkuri dhe Jupiteri do t’ju ndihmojne te arrini diçka te rendesishme, edhe nese frytet e kaq shume pune do te vijne vetem ne shtator.

Akrepi: rimekembja e energjise! I dashur Akrep , muaji gusht terheq pak lodhje nga nje korrik mjaft i ngarkuar, veçanerisht kur behet fjale per punen. Deri ne diten e 11 -te, pozicionit te pafavorshem te Jupiterit do t’i bashkohet edhe ai i Merkurit, i cili mund te çoje ne bllokime ose ngadalesime ne rrugen tuaj profesionale. Do te behet me mire ne gjysmen e dyte te muajit, kur – gjithashtu fale nje Marsi te mire te favorshem – do te jeni ne gjendje te pushoni dhe te rikuperoni pak energji . Sa i perket dashurise, megjithate, pjesa e pare e gushtit do te jete me me fat se e dyta, fale nje Venusi te bukur te favorshem deri ne diten e 16 -te.

Shigjetari: Merkuri kujdeset per te! I dashur Shigjetar , muaji gusht fillon per shenjen tuaj me nje aspekt te pafavorshem te Venusit , i cili do te mbetet i tille deri ne diten e 16 -te: gjysma e dyte e muajit do te jete shume me e mire se e para per sa i perket ndjenjave! Ne vendin e punes, perkundrazi, duhet te vini bast per gjithçka ne pjesen e pare te gushtit, kur do te keni favorin e Merkurit ne krah , i cili do t’ju jape stimuj dhe mundesi te reja per t’u takuar. Per gjithe muajin, per fat te keq, do t’ju duhet te duroni nje Mars ne nje aspekt disonant , gje qe do t’ju beje te ndiheni pak me te lodhur.

Bricjapi: çfare energjie! Bricjapi i dashur , muaji gusht do te jete i favorshem per shenjen tuaj, te cilen as ne pushime nuk mund ta shkeputni menderisht nga puna! Deri ne fund te muajit, ne fakt, ju mund te mbeshteteni ne nje Merkur ne nje aspekt te favorshem, i cili do t’ju ndihmoje te realizoni projektet tuaja te cilat, megjithate, mund te marrin nje bllok ne fillim te shtatorit. Ne dashuri, fati do t’ju buzeqeshe ne gjysmen e pare te muajit, kur te keni planetin Venus ne krah . Duke filluar nga dita e 16 -te, megjithate, disa diskutime te tjera me partnerin mund te lindin. Marsi i favorshem ju ben me energjik dhe luf tar ak se kurre!

Ujori: i qete eshte kthyer! I dashur Ujor , muaji korrik nuk ishte i lehte per shenjen tuaj, e cila ne muajin gusht – me ne fund – do te jete ne gjendje pak nga pak te gjeje njefare qetesie. Planeti Merkuri do te qendroje ne kundershtim deri ne diten e 11 -te: duke filluar nga ajo date, blloqet ose problemet qe lidhen me punen do te gjejne nje zgjidhje dhe ju do te jeni ne gjendje te ktheheni ne rrugen e duhur, te mbrojtur edhe nga Jupiteri dhe Saturni. Nje dashuri, e qete do te kthehet duke filluar nga dita e 16 -te dhe gjate gjithe gjysmes se dyte te muajit: çiftet qe kane arritur t’i rezistojne krizes se periudhes se fundit do te jene me te forte dhe me te bashkuar se kurre!

Peshqit: nje muaj i komplikuar … Te dashur Peshq, muaji gusht – per fat te keq – do te jete mjaft i r ende per shenjen tuaj, e cila do te duhet te merret me kundershtimin e Venusit, Marsit dhe Merkurit! Marsi do te qendroje i kundert gjate gjithe muajit, duke ju marre energji dhe duke ju bere te ndiheni me te lodhur. Merkuri, nga ana tjeter, do te hyje ne kundershtim duke filluar nga dita e 11 -te deri ne fund te muajit, duke ju sjelle edhe me shume probleme ose ngadalesime ne fushen e punes. Se fundi, Venusi do te mbetet ne kundershtim vetem deri ne diten e 16 -te: duke filluar nga ajo date do te jeni ne gjendje te gjeni nje pushim nga dhimbjet tuaja te dashurise.