Heung-Min Son ‘godet’ Harry Kane pas kërkesës për largim, ‘pëlqen’ foton e cila e paraqet anglezin me zero trofe

Ylli koreano-jugor, Son Heung-min ka pëlqyer një postim në mediat sociale që tallet me Harry Kane për fitimin e zero trofeve në Tottenham Hotspur.

Largimi i mundshëm i Kane nga Spurs mori një kthesë të madhe këtë javë, me sulmuesin që thuhet se humbi stërvitjet të hënën dhe të martën pa lejen e klubit.

Kapiteni i Anglisë i tha klubi në fund të sezonit të kaluar se ai dëshironte të largohej, pasi ai dëshiron të fitojë trofe.

Kjo është gjithashtu tema e postimit që Son ka pëlqyer në mediat sociale, që tregon se Kane nuk ka fituar asgjë gjatë kohës së tij në Londrën Veriore.

Son tashmë është një i preferuar i tifozëve në Tottenham dhe fakti që koreano-jugori ka nënshkruar një marrëveshje të re do ta bëjë atë më të popullarizuar.

Ish-sulmuesi i Bayer Leverkusen duke vazhduar të përpiqet të fitojë diçka për klubin, ndërsa Kane përpiqet të detyrojë një largim, sigurisht që nuk do ta dëmtojë as atë.

Kanë kaluar 13 vjet që kur klubi londinez fitoi një trofe, kur mposhti Chelsean në finalen e Carabao Cup, dhe ata kanë pasur vetëm gabime që nga ajo kohë.

Kane dhe Son kanë humbur dy finale së bashku, në Ligën e Kampionëve në vitin 2018 dhe Carabao Cup në fillim të këtij viti.

Anglezi nuk ishte plotësisht i aftë për asnjërën dhe nuk arriti të ketë ndonjë ndikim në ndeshje, pasi Spurs humbi respektivisht nga Liverpool dhe Manchester City.

Sulmuesi anglez gjithashtu humbi finalen e Euro 2020 këtë verë, ndërsa Son të paktën fitoi medaljen e arit në Lojërat Aziatike në 2018.