Hamilton pranon se po ‘lutej’ që GP i Azerbajxhanit të përfundojë

Lewis Hamilton ka zbuluar se dhimbja e shkaktuar nga kërcimi i Mercedesit të tij e la atë duke u lutur të përfundojë gara për Çmimin e Madh të Azerbajxhanit të dielën.

Hamilton kishte përjetuar shqetësime të rënda gjatë stërvitjes dhe kualifikimeve të premten dhe të shtunën, piloti i Mercedesit kishte paralajmëruar se ishte i shqetësuar për garën.

Shtatë herë kampioni i botës garoi në 51 xhiro të së dielës në Baku për të përfunduar në vendin e katërt, duke bërë disa parakalime.

Por, ishte Hamilton që e pranoi se po ‘lutej’ që GP i Azerbajxhanit të përfundojë – ‘Nuk mund ta shpreh dhimbjen’

“Duke kafshuar dhëmbët e mi për shkak të dhimbjes dhe adrenalinës.

Unë nuk mund të shpreh dhimbjen që përjetoni këtu. Në fund, ju thjesht po luteni që ajo të marrë fund”, ishin fjalët e britanikut.

Hamiltoni ka luftuar me problemet e kërcimit të Mercedes gjatë gjithë fundjavës, duke pretenduar pas kualifikimit se shpina e tij kishte probleme.