Formacionet zyrtare, Brentford – Arsenal: Granit Xhaka starton si kapiten në ndeshjen hapëse të Ligës Premier

Brentford dhe Arsenal do të hapin sezonin e ri të Ligës Premier me ndeshjen që zhvillohet sonte nga ora 21:00.

Sezoni i ri pritet të jetë shumë i fortë me klubet që janë përforcuar me emra të njohur këtë afat kalimtar. Brentford do të luajë me emra si Mbeumo e Toney.

Në anën tjetër te Arsenali ka shumë mungesa, por Granit Xhaka do të jetë në fushë si kapiten.

Në sulm do të jenë Smith Rove, Pepe e Martinelli.


Brentford: Raya, Ajer, Jansson, Pinnock, Canos, Janelt, Norgaard, Onyeka, Henry, Mbeumo, Toney.

Arsenal: Leno, Chambers, White, Mari, Tierney, Zhaka, Sambi, Smith Rove, Pepe, Balogun, Martinelli.