Dumfries i hapur të kalojë te Man United

Denzel Dumfries është i hapur të transferohet te Manchester United.

Manchester United janë duke e ‘ri-ndërtuar’ ekipin, pasi kanë larguar një numër të madh të lojtarëve.

Trajneri i ri i tyre, Erik ten Hag është duke shqyrtuar në secili repart lojtarë që do të mund ta ndihmojnë United të rikthehet në formën e tyre.

E në mesin e tyre ata e shohin edhe lojtarin e Interit, Dumfries, kështu ata kanë shfaqur interesim drejt tij.

Sipas ‘Daily Mail’ holandezi ka pranuar të transferohet në ‘Old Trafford’.

26 vjeçari pritet t`i japë fund periudhës njëvjeçare te klubi italian dhe të kalojë te Man Utd.