Di Marzio: Ribery, së shpejti do ta lajmërojë pensionimin nga futbolli

Lojtari francez nga radhët e Salernitanës, ish ylli i Bayern Munich, Franck Ribery, ka vendosur që të ndërpresë karierën e tij futbollistike në moshën 39 vjeçare, informon Zhurnal.

Ribery vitin e kaluar iu bashkangjit Salernitanës ndërsa pas mbijetesës në Serie A, dy palët vazhduan bashkëpunimin. Mirëpo lëndimet e shpeshta të francezit, e kanë bërë të pamundur kontributin e tij në fushë ndaj dhe Ribery ka vendosur që të tërhiqet përjetësisht nga fusha e gjelbër.

Ribery ka spikatur gjatë viteve 2007-2019 derisa ishte pjesë e Bajernit ndërsa ka luajtur gjithashtu edhe për Galatasarajin, Marsejën e Fiorentinën. Për kombëtaren e Francës, Ribery ka regjistruar 81 paraqitje dhe 16 gola./Zhurnal.mk