Deschamps për kritikat ndaj Mbappes: As ai nuk mund të bëjë gjithçka

Trajneri i Francës, Didier Deschamps, ka folur në lidhje me Kylian Mbappe.

Mbrëmë kombëtarja franceze pësoi disfatë 2:0 nga Danimarka.

Ylli i skuadrës, Kylian Mbappe humbi disa raste të mira shënimi dhe kjo bëri që kritikat të adresohen drejt tij.

Megjithatë, Deschamps e ka mbrojtur Mbappe nga kritikat.

“Kylian ka bërë shumë gjëra të mira, por ai gjithashtu po vazhdon. Ai është një nga lojtarët e paktë që ka luajtur 90 minuta dy herë në tre ditë. As ai nuk mund të bëjë gjithçka. Se ai ishte më vendimtar atje tre ditë, po, por si i gjithë ekipi. Nuk jam i shqetësuar për Kylian”, tha trajneri.

Pas humbjes së mbrëmshme, Franca pozicionohet e treta në grupin 1 të Ligës A, pas Kroacisë dhe Danimarkës.