Dardanët e rinj të jashtëzakonshëm, triumfojnë në Evropianin në Prishtinë

Përfaqësuesja e Kosovës U16 në basketboll ka fituar pesë ndeshje në po aq të zhvilluara, duke triumfuar në FIBA European Challenger, që u zhvillua në Prishtinë.

Dardanët e rinj ishin të jashtëzakonshëm, duke luftuar në çdo sfidë dhe në çdo minutë dhe për çdo top, e duke luajtur me krenari.

Të pesë ndeshjet i fituan bindshëm, derisa në finale triumfuan ndaj Luksemburgut.

Fitorja në finale erdhi me rezultat të thellë 86:43.