DailyMail shkruan për pushimet luksoze të fëmijëve të pasur – përmend Morena Tarakun në artikull dhe byzylykun e saj prej 340 mijë eurosh

E përditshmja britanike DailyMail i ka dedikuar një artikull të gjatë disa prej fëmijëve të të pasurve dhe pushimet e tyre luksoze.

Me titullin “Fëmijët e pasur bëjnë verën! Troterët e rinj të pasur të globit publikojnë fotografi të pushimeve të tyre me pesë yje. Guxoni të shikoni?!”, DailyMail ka cekur edhe një emër shqiptar në mesin e tyre.

Bëhet fjalë për bukuroshen me prejardhje nga Peja, modelen Morena Taraku, e cila tash është zhvendosur në Stamboll të Turqisë dhe njihet për jetën luksoze që bën.

DailyMail shkruan për Morena Tarakun (Foto: DailyMail)

“Për shumë prej nesh, ideja e një pushimi veror jashtë vendit nuk është ende asgjë më shumë se një ëndërr e largët e mbushur me komplikime. Por jo aq për elitën botërore që kanë refuzuar të lejojnë që një pandemi globale të pengojë arratisjet e tyre verore”, nis shkrimin e përditshmja britanike.

“Trotuesit e pasur të globit nga Rusia, Britania e Madhe dhe Shtetet e Bashkuara kanë dalë në Instagram për të ndarë fotografitë e tyre të mrekullueshme nga pushimet në Spanjë, Qipro dhe Monako. Të gjithë ata janë paraqitur në llogarinë Instagram të Rick Kids në internet, e cila tregon jetën e fëmijëve të pasur”, shkruan tutje DailyMail.

DailyMail shkruan për Morena Tarakun (Foto: DailyMail)

Disa kanë ndarë disa fotografi të festave të tyre të bollshme, të blerjeve, përfshirë muzikanten shqiptar dhe ish-mbretëreshën e bukurisë Morena Taraku, e cila ka një byzylyk prej ari të bardhë dhe diamant të markës ‘Cartier’, vlera e së cilit shkon deri në 290,000 funte (340,000 euro).

Fotografitë e tjera tregojnë të saj e tregojnë Morenën, duke u shfaqur atraktive me veshjet e stilistëve në Dubai dhe Turqi

Foto: Morena Taraku/Instagram

Diku tjetër ylli rus i tenisit Sofia Plotnikova, 20 vjeçe, u nis për në Maldive ku i dashuri i saj propozoi për martesë me një unazë të madhe diamanti dhe safiri nga Tiffany.

“Ndërsa shumë prej nesh ende po luftojnë me kufizimet e udhëtimit COVID-19-nuk ka një test të rrjedhës anësore, maskë ose hotel karantine në dukje për këta fëmijë të pasur”, përfundon shkrimin tabloidi britanik, referuar fëmijëve të pasur të globit.

Ndërkohë, e lumtur me këtë shkrim që pa rastësisht, Morena vendosi që ta ndajë atë me ndjekësit e saj në InstaStory, duke etiketuar DailyMail dhe falënderuar për artikullin.