Sport - Page 242

Zyrtari të Vetëvendosjes, ish anëtar i bordit të FHK-së, iu martohet djali, ja më kël

Ka festë! I martohet djalit zyrtarit të Vetëvendosjes, Faruk Mujkës. Faruku është i gëzuar për martesën e djalit. Faruk Mujka është zyrtar i  VV-së, nënkryetar i Komunës së Mitrovicës, po ashtu edhe ish zyrtar i klubit të hendbollit Trepça dhe ish anëtar i Bordit të Federatës së hendbollit të Kosovës, ka shpreh gëzimin e tij

I shqetësuar për njerëzit që vdisnin

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klpp, ka thënë se ai është shqetësuar për njerëzit që vdisnin nga koronavirusi e jo për titullin e Premierligës. Liverpooli është shumë afër fitimit të titullit në Premierligë pas plot 30 vjetësh, derisa e ardhmja e kampionatit nuk ishte i sigurt në kohën kur u përhap pandemia COVID-19 dhe u pezulluan

Lajm i keq te Barcelona

Barcelona ka bërë me dije se nuk do të ketë në dispozicion për ndeshjen kundër Athletic Bilbaos mesfushorin Frankie De Jong. Holandezi nuk luajti as në barazimin 0-0 kundër Sevillas, ndërsa do të mungojë dhe në Camp Nou. I riu ka pësuar një dëmtim në këmbën e tij të djathtë dhe kjo është arsyeja që

Nuk rinovon

E ardhmja e Jan Vertonhgen duket se është e destinuar të jetë në Itali. Mbrojtësi nuk ka rinovuar me Tottenham dhe në fund të sezonit do të jetë lojtar i lirë. Në garë për të janë Inter, Napoli dhe Roma, me verdhekuqtë që shihen si favoritët kryesorë. Këtë gjë e kanë konfirmuar edhe mediat italiane,

Interi mban Sensin, shet Nainggolanin

Inter do të paguajë 20 milionë euro për nënshkrimin e plotë me Stefano Sensin këtë verë, ndërsa mund të shesë Radja Nainggolan. Sensi ka pësuar dëmtimin e pestë sezonal tek Inter, por kjo nuk po pengon ‘Zikaltërit’ që të mendojnë për mos blerjen e tij. Fabrizio Romano siguron që Inter dëshiron të mbajë në skuadër

Jan Vertonghen drejt transferimit në Serie A

Raportet e të dielës në Itali bëjnë të ditur se Roma janë në bisedime për të nënshkruar me mbrojtësin e Tottenham Hotspur, Jan Vertonghen. Vertonghen do të jetë një lojtar i lirë në fund të këtij sezoni, pasi kontrata e tij me Tottenham po shkon drejt skadimit, me palët që nuk duken të gatshme për

Liverpool ka frikë, Mane mund të largohet

Sadio Mane ka ngjallur frikë te Liverpool se mund të largohet gjatë kësaj vere. Ylli i Senegalit që vlen mbi 100 milionë euro, ende nuk ka dhënë ndonjë sinjal që do të nënshkruajë marrëveshjen e re të ofruar nga Liverpool që nëntë muaj më parë. Kjo ka bërë që trajneri i Liverpoolit të jetë në