Bota - Page 712

Plenkoviq: Kroacia do ta mbrojë atë që është kroate

Kryeministri kroat Andrej Plenkoviq deklaroi se prioritetet e jashtme politike të Qeverisë së re në periudhën e ardhshme janë hyrja në eurozonë, Shengen dhe Organizatën për Bashkëpunim Ekonomik dhe Zhvillim (OECD) dhe se në marrëdhëniet me Slloveninë në lidhje me kontestin kufitar do të sillet me përgjegjësi, por se “do ta mbrojë atë që është

Erdogan për rezolutën në OKB: Shembull se vullneti nuk mund të blihet me dollarë dhe me kërcënim

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, në lidhje me rezolutën e Organizatës së Kombeve të Bashkuara (OKB) kundër vendimit të presidentit amerikan Donald Trump për të njohur Kudsin si kryeqytet të Izraelit, tha se ishte një tregues se vullneti nuk mund të blihet me dollarë dhe me kërcënime, raporton Anadolu Agency (AA).