Bota - Page 642

Kryeministri turk niset për vizitë në SHBA

Dhënia e pjesërishme e vizave për qytetarët turq në përfaqësitë diplomatike amerikane në Turqi edhe krahas asaj që është kufizuar, shënon fillim ndaj normalizimit të marrëdhënieve midis Uashingtonit dhe Ankarasë, deklaroi sot kryeministri turk Binali Jëldërëm në konferencën për shtyp para nisjes së tij në SHBA për vizitë zyrtare, që do të zgjasë deri më