Boris Johnson në spital, kishte një operacion të vogël për problemin e sinusit

Boris Johnson i është nënshtruar një operacioni për një problem me sinusin këtë mëngjes, ka zbuluar Zyra e tij.

Sipas mediave britanike, kryeministri bëri një operacion ‘të vogël’ nën anestezi të përgjithshme në një spital në Londër dhe tani po pushon në Downing Street, ka thënë zëdhënësi i tij.

Ai u largua nga shtëpia në orën 6 të mëngjesit dhe u kthye në Westminster në orën 10 të mëngjesit pa përdorur një ambulancë pas procedurës, e cila ishte planifikuar disa kohë më parë.

Kjo do të ishte hera e parë që kryeministri britanik ishte në spital që kur vuajti nga Covid-19 në pranverën e vitit 2020.

Ai u tha gazetarëve sot: “Kryeministri kishte një operacion të vogël rutinë në lidhje me sinuset e tij. Ai do të pushojë këtë mëngjes”.

Si rezultat, vendimet e rëndësishme do t’i barten zëvendëskryeministrit Dominic Raab për 24 orët e ardhshme, shtoi ai.

Të shtunën, Johnson bëri një vizitë të dytë të papritur në Ukrainë, një ditë pasi tre liderët e BE-së vizituan kryeqytetin për herë të parë. /Zhurnal.mk