Biftek me patate të reja dhe sherbelë në furrë

Tani ne vere ne mishin e konsumojme shume rralle, porrr kur e konsumojme sigurohemi qe te na shijoje vertet shume ???? keshtu eshte dhe kjo recete ☺️
(Fletoni fotot per te pare rezultatin ????)
Ju duhen shume pak gjera:
Byftek
Patate te reja
Gjalp
Sherebele
Kripe
Vaj ulliri
Piper & spec djeges
Hudher

Fillimisht marinojme mishin me shume pak vaj ulliri, kripe, piper, hudher e grire & spec djeges. E lejme te qendroje per 20-30 min. I rendisim ne tave. Vendosim patatet. I hedhim pak kripe, piper (me shume patateve), sherebele dhe pak gjalp. I pjekim ne furre ne 220 grade per 40-45 min. Vendosim dhe nje hudher te ndare pergjysem se i jep shume shije.