Bayern nuk po e mendon shkarkimin e Nagelsmann

Julian Nugelsmann nuk është në rrezik.

Pas rezultateve jo të mira të Bayern Munich në Bundesliga, flitet për një shkarkim të mundshëm të Julian Nagelsmann.

Raportime të ‘TZ’ japin versione tjera, duke thënë se Nagelsmann nuk është në rrezik për të humbur punën e tij.

Se një ndryshim nuk është në planet e Bayern ka bërë të ditur edhe Herbert Hainer.

“Ne jemi krejtësisht të bindur nga Julian Nagelsmann dhe e gjithë skuadra jonë”, ka thënë Hainer për ‘TZ’, transmeton lajmi.net.

“Pas ndeshjeve të kombëtareve ne do të kthehemi përsëri, siç e njihni Bayernin”, shtoi ai.

Gjatë ditës së djeshme është raportuar se Tuchel mund të marrë drejtimin e Bayern, por duket se një skenar i tillë nuk është afër.