Barcelona luan për fitore në udhëtim te Bilbao, formacionet zyrtare

Athletic Bilbao dhe Barcelona kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në La Liga.

Katalunasit janë mysafir të baskëve në takimin e vlefshëm për javën e dytë, takim që zhvillohet në stadiumin ‘San Mames’ nga ora 22:00.

Ekipi i Ronald Koeman vjen nga një fitore e madhe ndaj Real Sociedadit dhe synon fitoren e dytë me radhë në kampionat.

Në anën tjetër, vendasit kanë barazuar në takimin e parë ndaj Elches dhe duan rezultat pozitiv para tifozëve të tyre.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

BarcelonaNeto; Dest, Garcia, Pique, Alba; De Jong, Busquets, Pedri; Griezmann, Depay, Braithwaite;

BilbaoAgirrezabala; Lekue, Vivian, Martinez, Balenziaga; Berenguer, Dani Garcia, Vencedor, Munian; Williams, Sancet;