Barcelona konsideron shitjen e kartonit të Ter Stegen, pasi De Jong po refuzon largimin

Barcelona duket se ka nevojë ta shesë gjithsesi kartonin e ndonjë lojtari me pagë të lartë.

Katalanët janë duke tentuar ta bindin Frenkie de Jong t’i bashkohet Manchester Unitedit, por lojtari dëshiron qëndrimin në ‘Camp Nou’.

Sipas raportimeve të ‘Cadena SER’, Barcelona tani po e konsideron shitjen e Marc Andre ter Stegen.

Shitja e Ter Stegen do të ishte si alternativë për (mos)largimin e Frenkie de Jong.

Portieri gjerman është në mesin e lojtarëve që mund t’i sigurojë para skuadrës katalane, por edhe paga e tij do të lironte hapësira të mëdha në strukturë.

Mbetet të shihet nëse raportimet e ‘SER’ janë të sakta dhe Barca do të shqyrtojë ofertat për MAtS.