Bajdeni dhe Sholci biseduan për aksionet e ardhshme në Ukrainë

Presidenti amerikan Xho Bajdeni dhe kancelari gjerman Olaf Sholci sot biseduan për aktivitetet e mëtejshme lidhur me agresionin rus në Ukrainë, kumtoi Shtëpia e Bardhë, transmeton DPA.

Bajdeni dje paralajmëroi se me partnerët e G7  do të bisedojë për sanksione shtesë kundër Moskës.

Qeveria gjermane fillimisht nuk dha kurrfarë informacionesh për bisedën telefonike.