Arsenali nuk e kanë ndërmend të bëjnë ofertë për Tielemans

Arsenali nuk e ka ndërmend që të bëjë ofertë për mesfushorin e Leicester Cityt, Youri Tielemans.
Lojtari është në planet e skuadrës londineze që një kohë të gjatë, mirëpo duket se nuk e ka ndërmend të bëjë ofertë në këtë verë, transmeton.

Belgu ka edhe një vit kontratë me “Dhelprat” dhe pas një viti do të jetë i qasshëm me parametra zero.

Në garë për lojtarin është edhe Manchester United.