Arsenal vazhdon tentimet për Gabriel Jesus dhe Raphinha

Arsenal po synon ta përforcojë sulmin me dy brazilianë.

Gabriel Jesus i Manchester City dhe Raphinha i Leeds United janë në listën e dëshirave të Arsenal.

Trajneri Mikel Arteta është i vendosur të sjell përforcime në repartin ofensiv dhe tashmë ka gati edhe emrat.

Jesus i City dhe Raphinha i Leeds – të dy brazilianë – janë emrat për t’u ndjekur.

Marrëveshja me Gabriel Jesus në këtë pikë shihet më afër, pasi klubi është në negociata me lojtarin tash e disa javë.

Raphinha në anën tjetër ka marrëveshje personale me Barcelonën, por çmimi i kartonit mund të bëjë diferencën.

Arsenal është future në garë me katalanët dhe mund të bëjnë një ofertë më të mirë.

Përveç këtyre emrave, Arsenal po monitoron edhe emra si ai i Tielemans për mesfushën.