Arsenal përgatit ofertën për Marcus Rashford

Arsenal është duke përgatitur një ofertë për sulmuesin e Manchester United, Marcus Rashford.

Mirror raporton se Gunners janë në treg për një sulmues të vijës së parë dhe do të shtojnë emrin e sulmuesit të Manchester United në listën e tyre të transferimeve.

Mikel Arteta ka nevojë për një sulmues të njohur pasi Pierre-Emerick Aubameyang u largua nga Emirates për Barcelonën.

Alexandre Lacazette ashtu edhe Eddie Nketiah janë aktualisht pa kontratë, duke e lënë teknikun spanjoll pa opsion në sulm për sezonin e ardhshëm.

Rashford ka qenë vetën në nëntë ndeshje startues këtë sezon në Premier League dhe ka shënuar pesë gola në të gjitha garat.

Por nëse Arsenali mund të sigurojë futbollin e Champions League sezonin e ardhshëm, ai i ofron lojtarit mundësinë për të nisur një karrierë që ka goditur një cikël në rënie në 12 muajt e fundit