Arber Bellegu, djaloshi qe po the rekorde

Boksieri me prejardhje nga Peja qe jeton dhe vepron ne Gjermani, Arber Bellegu për 2 vite sa është në boksin profesionist ka arritur një super rekord duke u ranguar i 71 ne bote në peshën cruser.

E gjithë kjo u arrit pas një punë të planifikuar të stafit te tij ku edhe synojnë shpejt te ndeshen edhe për një titull te madh. Cekim se ky rekord u arrit ne GBA dhe është për çdo lavrat. Bellegu thotë se ndihet mire dhe se pret që shumë shpejt të futet në Top 50 dhe të ndeshet për titull për të rinj në WBC.

Deri me tani ai ka zhvilluar 9 ndeshje ku te gjitha i ka fitore, kurse te funti e arriti para 1 muaji kur e mposhti me KO, Andreas Masaold.