Ancelotti për ndeshjen ndaj Osasuna: E merituam fitoren

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, ka folur pas barazimit ndaj Osasuna.

Mbrëmë ‘Mbretërit’ ndan pikët me Osasunën, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e shtatë në La Liga.

Në gjashtë takimet e para ekipi i Realit kanë arkëtuar pikët e plota, por mbrëmë nuk e arritën.

E, pas ndeshjes ka komentuar edhe vetë trajneri i ‘Los Blancos’, duke thënë se e kanë merituar fitoren

“Pranuam një krosim nga qendra e fushës dhe më pas morëm një goditje. Ndeshja ishte nën kontroll dhe në fund e merituam fitoren”, u shpreh italiani.

Tutje, ai u pyet për Karim Benzema, pasi nuk u tregua i saktë nga penalltia, Ancelotti u shpreh:

“Nuk ishte ndeshja e tij më e mirë, është normale. Ai është stërvitur shumë dhe ndoshta nuk është aq i freskët, por duhej të punonte për ndeshjet e ardhshme”.

Kështu nga ai barazim Reali ka pozitën e dytë, me 19 pikë, aq sa ka edhe rivali Barcelona.