“Ai është një burrë me fat” – Rita Ora me një veshje transparente e bën për vete bashkëshortin e saj 47 vjeçar në një dalje në mbrëmje

Ajo ka qenë duke u stërvitur fort në palestër që kur mbërriti në Sydney për spektaklin “The Voice Australia”.

Dhe Rita Ora tregoi frytet e punës së saj gjatë një nate të kaluar jashtë me bashkëshortin e saj Taika Waititi në restorantin popullor grek “Apollo” në Potts Point, Sydney, të hënën në mbrëmje.

Këngëtarja 32-vjeçare shfaqi trupin e saj të tonifikuar e veshur me një fustan mjaft seksi ngjyrë çokollatë të tejdukshëm të kombinuar me taka kamoshi, shkruan DailyMail.

Fustani i tejdukshëm zbuloi të brendshmet e Ritës poshtë, dhe ajo u ngroh nga ftohja e mbrëmjes duke veshur një pallto mbi supe.

Interpretuesja e hitit “Body On Me” i kishte stiluar flokët e saj të gjata në stilin kaçurrela të gjalla dhe kishte aplikuar në makijazhin e saj një shkëlqim buzësh të theksuar.

Ndërkohë Taika, 47 vjeç, ishte veshur me pantallona të zeza, një bluzë të bardhë të veshur poshtë, një këmishë shumëngjyrëshe dhe një xhaketë xhinse sipër.

Regjisori i “Thor” kishte gjithashtu një gjerdan dhe byzylykë me rruaza shumëngjyrëshe, si dhe një koleksion unazash të trasha.

Rita shkëlqente gjatë daljes romantike dhe çifti i lumtur u detyrua të firmosin disa autografe kur fansat iu afruan në rrugë.

Ora së fundmi zbuloi se si ishte në të vërtetë puna me bashkëshortin e saj regjisor të famshëm në klipin e saj të fundit.

Duke u shfaqur në programin “The Project” të hënën, ajo diskutoi për klipin e këngës së saj më të fundit “Praising You”.

Taika ishte regjisor i klipit të saj fantastik, dhe Rita tha se dyshja krijuan një ekip të mrekullueshëm bashkëpunues.

“Ishte si një diskutim kreativ fillimisht dhe unë thashë ‘epo a mund ta bësh?’ dhe ai tha ‘Në rregull, mirë’ dhe ishte thjesht shumë e natyrshme dhe gjithçka ishte shumë e lehtë”, tha ajo.

Rita shpjegoi se procesi krijues ishte ‘më i lehtë’ me dikë me të cilin ajo ndihet shumë rehat në xhirime.

“Në fakt të ndihmon vërtet kur je kaq rehat me dikë. Ti di të jesh vetvetja. Dhe ai më shtyn përpara dhe unë frymëzohem nga kjo”, tha ai.

Rita më parë foli për punën së bashku me bashkëshortin e saj në ‘Heart FM’ në një intervistë në muajin prill.

Ajo pranoi se ishte paralajmëruar për këtë, duke shpjeguar: “Të gjithë thanë ‘mos e bëj, mos puno me ata që do, nuk funksionon kurrë’, dhe unë mendova pse jo?”.

Rita vazhdoi: “E dini çfarë, unë vërtet e respektoj atë, e admiroj vërtet kontributin e tij krijues dhe ne arritëm të realizonim një video argëtuese, jo serioze, pak si origjinali, njësoj si një festë e rastësishme kërcimi, ja çfarë është kjo”.

Në klipin e “Praising You”, Rita shkon me vonesë për një audicion të hapur kërcimi ku nxiton të ndërrohet përpara se të bashkohet me kolegët e saj kërcimtarë në dysheme.

Duke folur për vete në pasqyrë, ajo thotë: “Do famë? Fama kushton. Pikërisht këtu është ai momenti ku fillon të paguash me djersë. Unë jam profesioniste, kjo është ajo që kam lindur për të bërë”.

Më pas ajo u jep fjalë inkurajuese kolegëve të saj kërcimtarë, duke thënë: “Tani përqendrohu, kemi bërë një rrugë të gjatë për të arritur këtu”.

Rita dhe kërcimtarët e saj kryejnë rutinën e tyre përballë vetë Fatboy Slim, i cili fillimisht duket thellësisht i pambrojtur përpara se të afrohet me talentët e tyre.

Rita konfirmoi në janar se ajo dhe regjisori nga Zelanda e Re ishin martuar zyrtarisht.

Duke folur për Heart Radio Breakfast, ajo rrëfeu se dasma ishte ‘e përsosur’ dhe një ‘ditë e veçantë’ për çiftin.

Rita tha: “Po [jam e martuar]. Unë jam zyrtarisht jashtë tregut të beqarëve. Zgjodha ta mbaja më private ceremoninë dhe ta mbaja më shumë për vete, por me videon time të re muzikore po luaj në atë që mund të kishte qenë”.

Duke folur për ditën e madhe të martesës, Rita tha: “Ishte perfekte. Ishte pikërisht ashtu siç doja unë”.