Agjenti i Salahut postoi një mesazh të koduar, me yllin e Liverpoolit që vendosi rekord të ri në Ligën Premier

Agjenti i Mohamed Salah bëri një postim enigmatik pasi sulmuesi i Liverpoolit shënoi kundër Norwich City të shtunën në mbrëmje për të vendosur një rekord të ri në Ligën Premier.

Lojtari 29-vjeçar shënoi golin e tretë të The Reds, kur ata arritën në një fitore bindëse 3-0 në Carrow Road në ndeshjen e tyre të parë të sezonit.

Reprezentuesi egjiptian tenton të fillojë çdo fushatë në formë të shkëlqyeshme dhe goli i tij e bëri atë lojtarin e parë në historinë e ligës angleze që shënon në ndeshjen hapëse të pesë sezoneve radhazi.

Salah struck in the second half to extend Liverpool's advantage

Disa momente pasi Salah gjeti rrjetën, agjenti i tij përmes mediave sociale bëri një mesazh të koduar.

Ramy Abbas Issa shkroi: “Shpresoj se ata po shikojnë”, në atë që është interpretuar si një mesazh për shefat e Anfield, derisa ai po negocion për një kontratë të re për klientin e tij.

Salah ka edhe dy vjet në marrëveshjen e tij me Liverpoolin dhe bisedimet e rinovimit janë zvarritur për shumë muaj pa dhënë fryte.

Ish-lojtari i Chelseat dhe Romës mbetet i lidhur me një lëvizje te Paris Saint-Germain dhe Real Madrid, që raportohet se po shikojnë nga afër situatën e tij.

Postimi i bërë në Twitter nga përfaqësuesi i Salahut rrit më tej spekulimet rreth së ardhmes së lojtarit.