Abraham nuk është në shitje

Sulmuesi i Romës, Tammy Abraham nuk është në shitje.

Abraham do të vazhdojë të jetë lojtar i Jose Mourinhos.

Forma e mirë që lojtari kaloi sezonin që lamë pas, ka bërë që disa ekipe të shfaqin interesim.

Por, sipas mediave italiane, anglezi nuk është në shitje.

Abraham pëlqehet shumë nga trajneri i ekipit, andaj është i paprekshëm te Roma.

Manchester United dhe Arsenal janë dy klubet që kanë shfaqur interesim për 24 vjeçarin.