55 persona u infektuan me Covid e 55 u shëruan

Shkup, 6 tetor – Në 24 orët e fundit janë bërë 644 testime për Covid, ndërsa janë regjistruar 55 raste të reja, informon Zhurnal.

Sipas qyteteve, në Shkup janë regjistruar 38 raste, në Manastir 6, në Kumanovë 5, Prilep 3, Tetovë, Kavadar dhe Ohër nga 1.

Gjithashtu, janë regjistruar edhe 55 pacientë të shëruar ndërsa të vdekur nuk ka asnjë.

Rastet aktive përsëri ngelin 447./Zhurnal.mk