15 viktima nga COVID në Maqedoninë e Veriut/ 1081 raste të reja në 24 orë

Shkup, 18 gusht – 15 persona kanë ndërruar jetë nga COVID në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut.

Nga 6802 teste për Covid të kryera 1081 qytetarë kanë rezultuar pozitivë.

Personat që ndërruan jetë janë 3 nga Shkupi, 3 nga Gostivari, 3 nga Kumanova etj.

Ndërsa numrin me rastet e reja e kryeson Shkupi me 314, Gostivari me 187 dhe Tetova me 160.

fatmirësisht në 24 orët e fundit janë shëruar 91 pacientë.