Vijon takimi mes Kovaçevskit dhe Mickoskit, bisedohet për zbutjen e krizës

Shkup, 4 tetor – Pas disa ditëve akuza mes partive, më në fund u dakordua për një takim Kovaçevski – Mickoski. Takimi filloi në ora 15 në godinën e Qeverisë, informon Zhurnal.

Në këtë takim, mes bisedimeve të shumta, do të bisedohet edhe koncepti i liderit të DPMNE-së, për zbutjen e krizës ekonomike.