Vazhdon kërkimi i të riut nga Kumanova që ra me Golf 4 në lumin Vardar

Tetovë, 28 shtator – Sot vahdon kërkimi për shoferin e veturës Golf 4 që dje ra nga ura në lumin Vardar në fshatin Zhelinë të Tetovës. Nuk dihet ende nëse i riu 22 vjeçar ka qenë i vetëm në veturë por deri tani ai është i vetmi që është paraqitur si i zhdukur nga familja, informon Zhurnal.

Mediat njoftojnë se bëhet fjalë për 22 vjeçarin E.R nga Kumanova. Edhe familjarët e tij kanë qenë në vendngjarje dhe kanë konfirmuar veturën e tyre. Qendra për Menaxhim me Kriza dje njoftoi se kanë kërkuar disa ekipe të notuesve por pa sukses.

Vetura është nxjerë me ndihmën e disa automjeteve për ndërtim por uji i shpejtë dhe i ndotur ka pamundësuar getjen e të riut./Zhurnal.mk