Sot mot me diell dhe riga shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot me diell, ndërsa luhatjet në parametrat meteorologjik mund të krijojnë mundësi për riga shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-20 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga veriu dhe verilindja me shpejtësi 1-6m/s.