Sot mot i nxehtë, vende-vende riga shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se do të mbajë mot i ngrohtë dhe me pak vranësira, ndërsa vende-vende do të ketë reshje shiu.

IHK njofton se te temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-30 gradë Celsius.https://fcd292a10b5379b0b0a9bf781b75bbd4.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-38/html/container.html

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe jugperëndimit me shpejtësi 1-8m/s.