Rrokulliset vetura, katër vajza të lënduara

Një veturë me katër vajza brenda, është rrokullisur në fshatin Lushtë, në Mitrovicën e Jugut.

Të aksidentuarat kanë pësuar lëndime trupore dhe janë dërguar në trajtim mjekësor.

Rasti ka ndodhur mesditën e së enjtes, njofton policia.