Rrezikuan të mbyteshin në plazhin e Shëngjinit, përfundojnë në spital dy persona

Dy persona kanë rrezikuar të mbyten ditën e sotme në plazhin e Ranës së Hedhur në Shëngjin.

Në informacionet e siguruara nga Top Channel thuhet se e moshuara po mbytej, ndërsa një person tjetër i ka ardhur në ndihmë.

Më pas të dy kanë rrezikuar të mbyten, ndërsa tashmë janë marrë me urgjencë nga ambulanca dhe po dërgohen në spitalin e Lezhës.

Deri më tani nuk dihet gjendja e tyre shëndetësore, ndërsa në atë zonë mungojnë vrojtuesit e plazheve.

Lezha ditën e sotme është përfshirë nga moti me shi dhe erëra, duke shkaktuar dallgë në det.

Pushuesit kanë vendosur të largohen nga bregdeti, ndërsa në rrugët kryesore është krijuar trafik i rënduar.