Rihanna ishte e tronditur në momentin kur u arrestua partneri i saj, ASAP Rocky

Detaje të reja janë publikuar rreth rrethanave të arrestimit të ASAP Rockyt në aeroportin e LAX, dhe sesi Rihanna ishte e pranishme pranë tij.

TMZ raporton se Rihanna ishte ‘tronditur’ duke parë të dashurin e saj ndërkohë që u arrestua pasi ata zbritën me avionin e tyre privat nga Barbados, ku kishin qenë duke pushuar.

Rihanna momentalisht është në muajt e fundit të shtatzënisë, ndonëse nuk ka zbuluar akoma gjininë e foshnjës.

Rihanna dhe ASAP Rocky (Foto: Getty Images)

Reperi nuk e priste atë, dhe burime të shumta të zbatimit të ligjit i thanë TMZ se policët “zgjodhën të mos i jepnin vëmendje Rockyt ose ekipit të tij… arrestimi ishte më shumë se një javë në përgatitje”.

ASAP u arrestua në lidhje me të shtënat e nëntorit 2021. Ata e “koordinuan arrestimin dhe kontrollin e shtëpisë së tij”.

Rihanna, i tha medias, kishte “dëshiruar të shkonte nga vendi i tij të mërkurën në mëngjes dhe të merrte disa nga gjërat e saj, por policët nuk e lanë të hynte”.

As Rihanna dhe as Rocky nuk e kanë komentuar publikisht arrestimin.

Një burim tregoi për Entertainment Tonight dje se si ndihej Rihanna për këtë. “Kjo dramë është gjëja e fundit që Rihannass i duhet tani”, tha burimi.

“Ajo dëshiron të jetë e butë, e relaksuar dhe e përqendruar 100 për qind në ardhjen e foshnjës së saj – duke mos u stresuar”.

ASAP Rocky (Foto: YouTube)

I njëjti burim gjithashtu konfirmoi se arrestimi ishte një surprizë.