Rezoluta për Srebrenicën, Berisha: Rama habiti botën, e urdhëroi Vuçiq

Nga Shkodra, Sali Berisha u rikthye të flasë për rrëzimin e rezolutës që propozonte dënimin e gjenocidit serb në Bosnjë, e cila u propozua nga grupi parlamentar i Partisë Demokratike.

Në takimin që zhvilloi me demokratët e Shkodrës, para zgjedhjeve për kryetar të Partisë Demokratike më 22 maj, Berisha u shpreh se Rama habiti botën me votën kundër dhe turpëroi Shqipërinë.

“Ata që nuk votuan rezolutën habitën botën me votën kundër. Turp për ne, por ata e urdhëron Vuçiçi. Edi Rama mendon njësoj si Dodik si Vulin, mënon si Vuçiq. Ne kemi një mision të vështirë përpara, por do të bindim çdo shqiptar që t’i dalim zot interesit tonë. Ju garantoj se ne do të fitojmë”, tha Berisha nga Shkodra./A2 CNN