Rasti tragjik në Klinë, reagon Gold AG: Ata që e vranë ta marrin dënimin e merituar

Mbrëmë (e enjte) nga të shtënat me armë zjarri në Klinë ka mbetur i vrarë një person dhe dy të tjerë të plagosur, teksa lidhur me ngjarjen u arrestuan pesë persona.

Dyshimet e para për motivet e vrasjes kanë të bëjnë me një rrahje në Itali, ku pala e dëmtuar ua ka rrahur vëllain të dyshuarve.

Ndërkaq, nga pesë të arrestuarit, katër janë vëllezër dhe tjetri është xhaxhai i tyre.

Gold AG (Foto: Screenshot/Instagram)

Reagimet në rrjete sociale kanë qenë të shumta dhe një prej tyre së fundmi e ka bërë edhe reperi Gold AG.

“Me çu njërin prej Iftarit e me vra nuk më ka bërë vaki ndonjëherë me dëgju. Cili do që të jetë motivi është jashtë çdo norme njerëzore. Ngushëllime familjarëve dhe gjithë atyre që e njohën këtë djalë dëshmori, e ata që e vranë e marshin dënimin e merituar në të dy botët”, u shpreh ai.

“Këtë djalë paska kush e pret në botën tjetër, baba dëshmorë. Po juve që e vratë a ka kush që ju pret? Tmerr”, vazhdoi më tej artisti.