Parashikimi i motit për sot

Shkup, 6 maj – Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira mesatare, pasdite dhe kah fundi i ditës me reshje lokale të shiut, bubullima dhe erë të përforcuar. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 4 deri në 10, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 17 deri në 24 gradë.

Në Shkup, moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe vranësira mesatare. Edhe në Shkup pasdite priten reshje të shiut dhe bubullima. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi jug-lindor. Temperatura minimale do të ulet në 8, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 23 gradë Celsiusë.